Používejte tyto stránky jako prostor a příležitost
k rozhovoru s dětmi o úrazech,
bolesti, rizicích a nebezpečí.

Rozum do kapsy

Stáhněte si všechna Preventivní minima pohromadě. Dočtete se v nich o nejběžnějších situacích, které mohou skončit úrazem. Pro děti si můžete stáhnout omalovánky, které vám pomohou s nimi o nebezpečích mluvit.

Každá stránka se týká jednoho okruhu nebezpečí. Pro dospělé obsahuje úvod do problematiky, základy prevence, rady a první pomoc při řešení následků možných úrazů. Dokument obsahově kopíruje videa, proto ho lze dobře použít jako metodický materiál při diskuzích s dětmi. A pokud chcete zjistit, co všechno děti vědí a nevědí o nebezpečích a jaký mají na věc názor, nechte je vybarvovat a povídat.

Ke stažení zde \\\

PDF Preventivní minima PDF Omalovánky

Lékarnička

Pro každý případ je dobré mít vybavenou lékárničku s tím nejnutnějším po ruce. Připravili jsme seznam toho, co by měla obsahovat.

Při závažnějších úrazech i drobných poraněních je dobré mít všechny věci okamžitě po ruce a čas věnovat uklidňování, ošetřování, a nikoliv hledání. Lékárnička by měla patřit k běžné výbavě každé domácnosti. Měla by být ideálně v samostatném, uzavíratelném a snadno přenosném obalu. Rovnou sbalená i na cesty.

Celý seznam si můžete stáhnout zde \\\

PDF Lékárnička pro život s dětmi

Důležité odkazy

Když chcete vědět víc, podívejte se na odkazy, které jsme pro vás vypátrali.

Co nejjednodušší Preventivní minima samozřejmě neobsahují vše. U jednotlivých témat nebezpečí proto najdete odkazy na prověřené stránky projektů, které se dané problematice věnují. Obsahují podrobnější popisy či názornější postupy první pomoci. Některé z odkazů jsou prostě jenom rozšiřující, jako třeba atlas jedovatých hub či rostlin.

Souhrn všech odkazů >>>

Diskuse

Chcete se podělit o svoje zkušenosti, nebo naopak zjistit, jak se k problematice staví ostatní? Diskutujte. Na každé stránce k danému tématu je pod videem prostor pro diskuzi, do které se může zapojit každý.

Rádi bychom, aby informace a rady na tomto webu byly co nejsrozumitelnější a vycházely prakticky z běžné zkušenosti s dětmi, proto budeme velmi rádi, když nám i ostatním k jednotlivým tématům napíšete kromě bezprostředních reakcí i své vlastní zkušenosti, rady a nápady.

Seznam probíraných úrazů >>>

Copyright 2011–2020 KIDMAP z. s.