Tým

MgA. Tereza Štěpánek Chytilová

Vystudovala činoherní herectví na JAMU. Moderátorka vědeckého magazínu pro mládež Port ČT. Působí jako programová vedoucí na akcích pro onkologicky nemocné děti. Jako členka týmu Sugar&Ketchup se podílela na vzniku mobilních aplikací Funny Road Trip, Deset, Dvacet, Kašpárek a EDA Play. Má dvě děti.

kidTIP | SUDKULATÝ RYSTUPIJE TUJEKRÁVA TENTORYJE HORMONAMA ČERNOBÍLE
chce to čas a prostor; všichni jsme tam byli a všichni jsme z toho jednou vyrostli

Mgr. Petra Kubáčková

Vystudovala FF a FSS MU v Brně. Jako socioložka se zabývá etikou, každodenností a komunikací v zátěžových situacích. Pracuje jako terapeutka podpůrné péče. Má nejlepšího syna na světě, knihovnu a kocoura.

kidTIP | KDO VYHRAJE UKLÍZÍ
když hrajete s dětmi člověče nezlob se či jakékoli hry, zaveďte pravidlo, že ten kdo vyhraje, hru uklízí; ty kteří prohrají to nebude tolik mrzet a ti co vyhráli budou vědět že

Lucie Dulavová

Budoucí psycholožka. Spoluzakladatelka iniciativy RODIČE SOBĚ, která se aktivně podílí na implementaci tabletů při výuce, workshopech pro rodiče a pořádá v rámci propojení rodičů, dětí a školy semináře. Jako členka týmu Sugar&Ketchup se podílela na vzniku mobilních aplikací určených pro děti. Je pyšnou mámou 2 kluků.

kidTIP | NO A?
neřešte to, nejlépe alespoň jednou denně něco ( No a co, že jim Pepík už spí celou noc. No a co, že Karlík odvedle už chodí na nočník. No a co, že Janička už umí Ř. No a co, že sousedi mají umytá okna apod.)

Ing. Ája Jirglová

Po absolvování VŠE v Praze, oboru marketing, získávala zkušenosti ve společnostech Nestlé Česko a Coty Lancaster Group, M-Ocean a ProDěti. V současné době se věnuje KIDMAP®. Je hrdou mámou tří dětí.

kidTIP | PANÍ UČITELKA ŘÍKALA ŽE
je úplně jedno co, můžete mít jiný názor a ten se taky počítá a pro dítě je dobré objevovat více než jednu autoritu; výběr si neberte osobně

MgA. Jan Trnka

Vystudoval AVU, obor Nová média. Profesně se dlouhá léta věnuje grafickému designu, fotografii a vytvářením kreativních konceptů pro komunikační agentury. Je zakladatelem iniciativy Bumbaris Paris. Jako člen týmu Sugar&Ketchup se podílel na vzniku mobilních aplikací určených pro děti: Funny Road Trip, Deset, Dvacet, Kašpárek a EDA Play a Hlídač koulí. Ve volných chvílích píše blog Táta v sukni a věnuje se aktivně kynologii. Má dvě děti.

kidTIP | RITUÁLY
děti opravdu milují rituály a opakování stále stejných věcí; dává jim to pocit bezpečí a možnost objevovat a vnímat nové a jiné věci

MgA. Lukáš Urbánek

Kamarád doktora Racka, motorkář, námořní kapitán, kajakář, táta čtyř dětí. Umí pokreslit učebnici, knížku, ale i vnitřek televize, kavárnu a nebo kamión. Kamarádí se i s Babočkama, ale ty mu teď uletěly do Tokia.

kidTIP | PRIMÁRNÍ PREVENCE
ve škole budou vaše děti většinou s odstupem ve skupině poslouchat ponaučení, na vás je, aby jste naslouchali jim a zkusili si s nimi povídat i o obtížných a negativních tématech jako jsou násilí, šikana, záškoláctví, vandalismus, extremismus, závislosti všeho druhu a také choroby a předčasné těhotenství. Uf.

Martin Horáček

Studiový producent, hudební skladatel a vydavatel
Autor reklamní, filmové a scénické hudby. Má nahrávací studio Soundcode Recording Studios a nezávislé vydavatelství Soundcode Records. Založil muzikoterapeutický projekt Tinnitrana Orchestra zabývající se léčbou symptomů při onemocnění tinnitem. Podílí se na hudebně zábavním projektu Kašpárek v rohlíku. Má jednu ženu, jednu dceru, jednu psici a mnoho dýmek.

kidTIP | NEVYHROŽUJTE
nezapomínejte, že všechny výhrůžky budete muset dodržet a případné zákazy kontrolovat, takže zvažte, co všechno můžete zvládnout

Martin Dulava

Přes dvacet let se úspěšně pohybuje v prostředí mediálního a marketingového světa. Mezi jeho specializace patří strategie, integrovaná komunikace značek, obalový design a vytváření nových produktů. Má tři děti a několik veteránů.

kidTIP | KRYJTE MU ZÁDA
je dobré umístit počítač do prostoru, který není uzavřený a chodí se okolo něj bez klepání; snadněji se tak neztrácí kontakt s fyzickou realitou i při dlouhodobém pobytu v realitě virtuální (ať už je to paření her či hledání informací do školy)

Mgr. Jan Pospíšil

Vystudoval FI MU v Brně, na volné noze se věnuje tvorbě webů a webových aplikací, vyučuje na FF MU. Je předsedou "Klubu přátel lehké turistiky nebo smaženého sýra".

kidTIP | DIGIHYGI
Nevěř každé informaci, kterou na internetu najdeš.

MgA. Jan Štěpánek

Vystudoval DAMU, obor scénografie. Je pedagogem Ateliéru scénografie JAMU. Věnuje se nejen divadlu, ale také malbě, kresbě a lovu. Má tři děti a sám jím zůstal.

kidTIP | LŽI NEJSOU LŽI
pro fantazii dítěte neexistuje pevná hranice mezi světem venku a jeho světem uvnitř ; tvrdí-li, že cestou z pokoje do koupelny bydlí zelené strašidlo, tak tam to strašidlo skutečně je

Jiří Lábus

Pana Lábuse netřeba představovat. Propůjčil svůj hlas postavám našich videí.

kidTIP | HERODESE NA TEBE
trpělivost má své meze a je přirozené se rozlobit a když už tak je dobré používat malebné české nadávky a hartusit Basama s fousama! Do prkýnka! Do prkený vohrady! Krupica česnek! Kurnik šopa! Herdek filek! Safra porte! Himlhergot krucinál fagot! Hrom do chlívka, koza ven! Zaručeně vaše děti nevyděsí a uvolněním naopak nastolí možnost společného řešení problému

Marcela Čepičková

Absolovovala střední zdravotnickou školu - obor zdravotní sestra, nástavbové vzdělání v oboru resuscitační a intenzivní péče a kurz bazální stimulace. Pracovala jako anesteziologická sestra, později jako výjezdová sestra u Zdravotnické záchranné služby. V současné době pracuje na Dětském oddělení - JIP pro novorozence.

kidTIP | DŘEP
vedete-li rozhovor s někým o hodně menším než vy, zkuste se mu přitom dívat z očí do očí; říkáte-li něco zajímavého nebo životně důležitého, tak výškovou převahu nepotřebujete

Jaroslav Cír

Průkopník online výzkumu a crowdsourcingu v České republice. Spoluzakladatel KIDMAP. Má dvě děti a psa Igora.

Mařenka Urbánková

Chodí do školy, kde studuje animovaný film. Má tři bráchy a jednu ségru. Kamarádí se ještě s dalšíma dětma, které chodí hlídat. Kreslí, kde se dá a hrozně jí to baví!

Copyright 2011–2020 KIDMAP z. s.